Αρχική » ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ » Ευρωπαϊκά Προγράμματα » Erasmus+ » Πρόγραμμα Erasmus+: Επίσκεψη στη Mersin της Τουρκίας

Πρόγραμμα Erasmus+: Επίσκεψη στη Mersin της Τουρκίας

Πόσες υπέροχες αναμνήσεις και εικόνες μπορούν να χωρέσουν σε μερικές φωτογραφίες;  Η υποδοχή των Τούρκων συναδέλφων και του διευθυντή του σχολείου τους! Η πολύ καλή φιλοξενία και οι όμορφοι προορισμοί στις αλησμόνητες πατρίδες! Τόποι αξέχαστοι, όπως στην Μερσίν, που ήταν το σχολείο που μας υποδέχθηκε. Η Ταρσός που πέρασε ο Μέγας Αλέξανδρος από τους καταρράκτες του και ο τόπος γέννησης του Αγίου Παύλου. Η πανέμορφη Καππαδοκία, που χιονισμένη ακόμη, εντυπωσιάζεσαι από το υπέροχο τοπίο των παράξενων βράχων και της υπόγειας πόλης της που κατοικούσαν 20.000 άνθρωποι. Αξέχαστο και το χωριό Προκόπι, τόπος μαρτυρίου του Αγίου Ιωάννου του Ρώσσου. Όλοι γίναμε μια ομάδα. Αν κι ο καθένας ήρθε από τη δική του χώρα: Ελλάδα, Σλοβενία, Ισπανία, Ιρλανδία, τίποτε δε μας έκανε να ξεχωρίζουμε. Κοινός μας σκοπός η αγάπη στα κατοικίδια ζώα, στα μικρά παιδιά και στην εμπειρία. Περιμένουμε με ανυπομονησία τη στιγμή να το ανταποδώσουμε με τη γνωστή φιλοξενία μας σε όλους αυτούς τους αγαπημένους φίλους!

Ημερολόγιο Δραστηριοτήτων

Ετικέτες