Αρχική » Ανακοινώσεις » Πρόγραμμα Εορταστικών Εκδηλώσεων για την Επέτειο της 25ης Μαρτίου

Πρόγραμμα Εορταστικών Εκδηλώσεων για την Επέτειο της 25ης Μαρτίου

Σας ενημερώνουμε ότι ο εορτασμός για την 25η Μαρτίου περιλαμβάνει:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 22/03/2024:

Σχολική γιορτή. Οι μαθητές/τριες θα πρέπει να βρίσκονται στο σχολείο στις 08:15 και η εκδήλωση θα διαρκέσει περίπου μέχρι τις 09:45. Την ημέρα αυτή δεν θα λειτουργήσουν τα ολοήμερα τμήματα.

ΔΕΥΤΕΡΑ, 25/03/2024:

Σημαιοφόρος και παραστάτες θα συγκεντρωθούν στο σχολείο στις 09:30 για να συμμετέχουν στον εκκλησιασμό, στη Δοξολογία και την κατάθεση στεφάνων στο Ηρώο.

Οι μαθητές/τριες όλων των τάξεων θα συγκεντρωθούν στο σχολείο στις 10:30 και στη συνέχεια θα κατευθυνθούν στη συνέχεια στο χώρο της παρέλασης.

Στην παρέλαση συμμετέχουν οι μαθητές/τριες όλων των τάξεων του σχολείου και η έναρξή της σύμφωνα με το πρόγραμμα του Δήμου είναι περίπου στις 11:15.

Οι γονείς θα παραλάβουν τα παιδιά τους μετά το τέλος της παρέλασης από το χώρο του σχολείου.

Ημερολόγιο Δραστηριοτήτων

Ετικέτες