Αρχική » ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ » Ευρωπαϊκά Προγράμματα » Erasmus+ » Οι τελευταίες ανταλλαγές του Προγράμματος Erasmus+

Οι τελευταίες ανταλλαγές του Προγράμματος Erasmus+

Από τις 31 Μαρτίου μέχρι τις 5 Απριλίου 2019 πραγματοποιήθηκε μετακίνηση μαθητών και εκπαιδευτικών του σχολείου μας στην Τουρκία στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus+ με τίτλο ”Ecological Awareness Will Change the Future of the Planet and Humanity in a Positive Direction”. Η αποστολή μας έτυχε θερμής υποδοχής. Επισκέφτηκε την πόλη της Ταρσού, το Πηγάδι του Αποστόλου Παύλου, τους αρχαιολογικούς χώρους της περιοχής και την Καππαδοκία.

Επίσης από τις 5 μέχρι τις 11 Μαΐου 2019 πραγματοποιήθηκε στην Πορτογαλία το τελευταίο ταξίδι του προγράμματος με προορισμούς την πανέμορφη Λισαβόνα, το προάστιο του Μπαρέιρο και τη Μεσαιωνική Σίντρα. Η φιλοξενία ήταν εκπληκτική και το τοπίο της ορεινής και αστικής Πορτογαλίας πανέμορφο.

Ημερολόγιο Δραστηριοτήτων

Ετικέτες