Αρχική » ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ » Σχολικές Δραστηριότητες » Πολιτιστικά Θέματα » Εκδήλωση για την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου

Εκδήλωση για την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου

Τη Δευτέρα 28 Μαρτίου 2022 πραγματοποιήθηκε η παρουσίαση του βιβλίου « Ίδια έχουμε μαμά: Ιστορίες από το Γατουχάν», της συγγραφέως Στέλλας Μιχαηλίδου. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στη νέα βιβλιοθήκη του σχολείου μας στα πλαίσια της Παγκόσμιας Ημέρας Παιδικού Βιβλίου. Την παρουσίαση ανέλαβε η Β’ τάξη με δασκάλα την Έλενα Μπαραχάνου. Μας έκαναν την τιμή με την παρουσία τους ο Δήμαρχος Θέρμης κ. Θόδωρος Παπαδόπουλος, ο Αντιδήμαρχος Παιδείας κ. Αποστόλου Σ., η Πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής του Δήμου κ. Κούρτη Ευαγ., ο Υπεύθυνος της Δημοτικής Βιβλιοθήκης κ. Βαγιωνάς Χ. και ο Υπεύθυνος Πολιτιστικών Θεμάτωντου Δήμου κ. Αγγέλου.

Ημερολόγιο Δραστηριοτήτων

Ετικέτες