Αρχική » ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ » Εκδηλώσεις » Εορταστικές Εκδηλώσεις 25ης Μαρτίου

Εορταστικές Εκδηλώσεις 25ης Μαρτίου

Την Παρασκευή, 27 Μαρτίου 2024, οι μαθήτριες και οι μαθητές της όλων των τάξεων του σχολείου μας πραγματοποίησασν εορταστικές εκδηλώσεις για την επέτειο της επανάστασης του 1821. Ανάλογα με την τάξη και σε κάποιες περιπτώσεις σε συνεργασία τμημάτων, τα παδιά είπαν ποιήματα, παρουσίασαν θεατρικά δρώμενα ή παρακολούθησαν ταινίες, αφού η έλλειψη αίθουσας εκδηλώσεων δεν επιτρέπει την παρακολούθηση από όλα τα παιδιά ταυτόχρονα.

Τη Δευτέρα, 25 Μαρτίου 2024, οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου εκπροσώπησαν το σχολείο στην Δοξολογία, στην κατάθεση στεφάνων και στην παρέλαση που ακολούθησε στο Πλαγιάρι, σκορπίζοντας υπερηφάνεια και συγκίνηση στους γονείς τους και στις/στους εκπαιδευτικούς του σχολείου που τους/τις συνόδευαν.

Ημερολόγιο Δραστηριοτήτων

Ετικέτες